Московљани победили Рубин у последњем колу са 1:0. Гол постигао Џагоев, али је јунак меча сјајни голман Акинфејев.

ЦСКА је нови шампион Русије! „Армејци“ су прошли праву голготу у Казању, али су успели да извуку три бода и освоје 13. титулу првака испред ове сезоне заиста сјајним Ростовом. Српски репрезентативац Зоран Тошић се окитио трећом шампионском титулом у последње четири године, али се слободно може рећи да је херој „армејаца“ био голман Игор Акинфеев.

Први голман Русије је у 85. минуту два пута одбранио готово немогуће, спречивши да Рубин дође до заслуженог изједначења. ЦСКА је био на мукама иако су Московљани повели голом Џагоева већ у 19. минуту, а Тошић потом погодио стативу. Рубин је дао 100 одсто, поготово у последњих 20 минута кад су наваљивали свим силама, а гости се панично бранили. И одбранили.

- Веома емотивно смо дочекали крај и мислим заслужено освојили титулу – истакао је Зоран Тошић одмах после меча. – Нисам имао среће током меча да постигнем гол и лакше приведемо меч крају. Сезона је била напорна, неизвесна и тим више се радујемо титули.

Голман Игор Акинфеев био је карактеристично миран и после сусрета:

- Ја сам само радио свој посао. Борили смо се часно и заслужили да повратимо титулу…

Тренер Леонид Слуцки био је зајапурен као „паприка“:

- Једва сам преживео финиш меча. Срце ми је умало стало. Али, момци су издржали све и заслужили да се радују.

Ростов је головима Нобое и Ерокина славио сигурну победу на гостовању Тереку у Грозном, али је то није било довољно за сензацију. Остаје им да покушају да обезбеде пласман у Лигу шампиона кроз квалификације. Зенит је послао Динамо из Москве директно у Другу лигу, што је поред другог места Ростова највећа сензација окончаног шампионата. Јер, „плавци“ из Москве освојили су само бод у последњих осам мечева и први пут се преселили у нижи ранг. Уз њих, друголигаш је постала и Мордовија.