У Елбасану се игра меч из категорије „више од игре“. Не памти се утакмица која је имала мањи резултатски значај, а више тензије. Од 20.45 састају се Албанија и Србија, у претпоследњем мечу групе И квалификација за Европско првенство у Француској 2016.

Друга утакмица ових ривала у Албанији „почела“ је неславно, новим испадом Албанаца, који су каменицама напали аутобус са српским фудбалерима.

36. минут – Адем Љајић је затресао мрежу Албанаца, али се потом чула пиштаљка арбитра Рицолија, који је видео фаул Тошића над голманом Беришом. Оправдано. Одличан дупли пас Душана Тадића и Адема Љајића, овај други је уз мале потешкоће лопту проследио у мрежу, али тек пошто се захуктали Зоран Тошић неопрезно закуцао у голмана Албанаца Ертрира Беришу.
31. минут – Митровић добија још један дуел са Цаном. Капитен Албаније је већ нервозан.
28. минут – Поново добро комбинују „орлови“, тачније Љајић и Тадић, Тошић је успео да заврне чувара, али му је лопта побегла толико да је одбрана Албаније стигла да реагује. На другој страни корнер. Отклонили смо опасност.
22. минут – Сјајна контра Тошића, лопта за Љајића, шут и корнер. А онда најбоља шанса на утакмици. Каква шанса за „орлове“! Лопта из корнера на прву стативу, Тадић је одложио лопту до центра казненог простора, али је Бранислав Ивановић из прве пребацио преко гола.
16. минут – Лорик Цана је непрописно зауставио контру Србије, „бодичеком“ је зауставио Митровића и зарадио је жути картон.
12. минут – Александар Коларов добро реагује и отклања опасност. Србија се повукла, Албанци преузимају иницијативу.
9. минут – Домаћин је изборио корнер, а после гужве у шеснаестерцу и одличног центаршута Лила је упутио ударац ка голу. Сигуран Стојковић.
8. минут – Душан Тадић центрира са леве, Митровић највиши у скоку. Ипак, поред гола.
6. минут – Србија неколико минута напада на половини Албаније. Агресиван приступ исплатио се изнуђивањем слободног ударца, али Адем Љајић са 25 метара погађа живи зид.
3. минут – Лука Миливојевић зарадио је жути картон после оштријег старта. Рицоли није имао дилему, иако се чини да је српски везиста најпре закачио лопту.
2. минут – Први опасан напад Албанаца. Приземна повратна лопта прохујала је кроз казнени простор „орлова“. Није било никог да је сачека. Без опасности по наш тим.
1. минут – Утакмица је почела. Са центра су кренули фудбалери Србије.

Премијер Албаније Еди Рама извинио се због инцидента, коме тамошњи медији нису придавали важност, а полиција демантовала било какав напад.

Капитен „орлова“ Бранислав Ивановић изјавио је да атмосфера није фудбалска, док је селектор Радован Ћурчић оценио да је победа прави одговор на каменице.

Спекулисало се да ли ће утакмица уопште да буде одиграна, а комесар за безбедностМиливој Мирков истакао је да је једини услов да се српској експедицији гарантује безбедност.

Албански специјалисти преконтролисали су „Елбасан арену“ до детаља, а испред стадиона већ неколико сати пред почетак меча влада лудило.

АЛБАНИЈА: Бериша, Хисај, Цана, Џимшити, Аголи, Баша, Лила, Мемушај, Џака, Лењани, Балај.
СРБИЈА: Стојковић, Томовић, Ивановић, С. Митровић, Коларов, Миливојевић, Матић, Тошић, Љајић, Тадић, А. Митровић.

Иначе, усред Елбасана током дана је „грмела“ српска химна…